Galeria

Już praz dziewiąty panie z Żywocic i okolic spotkały się 14 marca , by uczcić Święto Kobiet. Uroczystość rozpoczęła życzeniami Pani Gerlinda Wiencek. Odśpiewaliśmy nasz hymn „Poszła Karolinka”. Następnie piękne życzenia przekazał nam ksiądz proboszcz Piotr Kamieniak, przy czym na ręce Pani Edeltraudy Namysło, długoletnie przewodniczącej KGW złożył kolorowy, wiosenny bukiet kwiatów. Życzenia i kwiaty również otrzymaliśmy od pana sołtysa wsi Szczepana Brysia.

Spotkania z okazji Dnia Kobiet odbywają się u nas w Żywocicach już od wielu lat, można powiedzieć, że jest to już nasza tradycja. Ostatnie dziewięć lat  organizacją naszego dnia zajmują się Panie Maria Wieczorek  oraz Gerlinda Wiencek. Sala w szkole podstawowej była pięknie udekorowana, na stołach dla każdej kobiety przygotowane były wiosenne, żółte prymulki. Atmosfera tego popołudnia była radosna i śpiewająca. Przygrywał nasz rodzimy zespół „Flirt”- państwo Gielnikowie. Na estradzie pojawiały się z kolei słynne gwiazdy muzyki. Byli również „Słynni trzej tenorzy”, którzy swoim występem stworzyli niezwykle podniosły nastrój. Przyjechała również zdobywczyni I miejsca Konkursu Eurowizji 2014 – Concita Wurst. Występy były rewelacyjne. Niektóre piosenki artyści musieli bisować, a widzowie bili brawa na stojąco. Oczywiści całe spotkanie odbyło się przy kawie, smacznym ciastku, a na koniec spotkania zostałyśmy poczęstowane pyszną kolacją.
Za organizację wspaniałej zabawy dziękujemy Pani M. Wieczorek i G. Wiencek, a także profesjonalnym kucharom na czele z Panią Anną Krok. Dziękujemy również silnej, młodej grupie artystów, która obiecała dalej rozwijać swoje talenty. Wielkie brawa i stokrotne dzięki.

Nad. A Michna

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z występu niezwykłego żywocickiego TRIO. Za udostępnienie materiału dziękujemy p. Józefowi.