Galeria

W niedzielne popołudnie 2 sierpnia, korzystając z zaproszenia ks. Proboszcza Piotra Kamieniaka na boisku sportowym w Żywocicach zebrały się tłumy kibiców piłki nożnej, ale nie tylko. Powodem był rozegrany już po raz 6 parafialny Turniej Piłki Nożnej Oldboyów o Puchar Proboszcza i radość publiczności.

Wzorem lat poprzednich sportową rywalizację rozpoczęto od turnieju piłkarskiego drużyn sześcioosobowych. Udział w nim wzięły trzy reprezentacje: Reszta Żywocic – połączone ulice Krapkowicka, Średnia i pozostałe, ulica Kozielska oraz drużyna z Pietnej. Na brak emocji nie można było narzekać. A i zawodnicy przygotowali niezłą dawkę humoru dla kibiców.

Wyniki poszczególnych meczów:

Pietna – Reszta Żywocic 6:0

Reszta Żywocic – Kozielska 4:1

Kozielska – Pietna 0:4

Pod ustawionym namiotem dla każdego chętnego czekała niedzielna kawa i przepyszne ciasta. Przygotowano także bufet z napojami chłodzącymi i kiełbaskami z grilla. Piękna słoneczna pogoda i wspaniała rodzinna atmosfera sprawiły, że zarówno mieszkańcy Żywocic, jak i Pietni bardzo licznie wzięli udział w tym niedzielnym, parafialnym spotkaniu. Tradycyjnie na zakończenie niedzielnego popołudnia ks. Proboszcz wręczył zwycięskim drużynom puchary. Zgodnie z oczekiwaniami – na podium stanęły wszystkie trzy drużyny.

Turniej piłkarski

I miejsce – Pietna

II miejsce – Reszta Żywocic

III miejsce – Kozielska

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie niedzielnego parafialnego spotkania w imieniu Proboszczem ks. Piotra bardzo serdecznie dziękujemy. Gratulujemy także wieloletniej wytrwałości i pomysłowości.