XI Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze.

W sobotę 26 września na stadionie miejskim w Krapkowicach – Otmęcie odbyły się już po raz jedenasty Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, podczas których jednostki OSP z terenu naszego powiatu miały okazję zaprezentować swoje umiejętności. W zawodach udział wzięli zwycięzcy poprzednich zawodów powiatowych sprzed 2 lat a także zwycięzcy tegorocznych zawodów przeprowadzonych na szczeblach gminnych. Do rywalizacji stanęło łącznie 15 drużyn – w kategorii seniorów 5 zespołów, w kategorii kobiet 4 zespoły, w kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało 6 zespołów – 4 chłopięce i 2 dziewczęce.

Po bardzo emocjonującej ale i prawdziwie sportowej rywalizacji komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Krapkowicach, której przewodniczył st. kpt. Lucjan Lubaszka ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsca w trzech kategoriach zdobyły drużyny reprezentujące Gminę Strzeleczki, jedynie w kategorii seniorów zgodnie z oczekiwaniami niepokonana okazała się drużyna OSP Jasiona – znany na arenie krajowej wielokrotny zdobywca tytułu mistrza powiatu i mistrza województwa opolskiego.

II miejsce – OSP Zielina

W trakcie XI Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych (26.09.2015) wręczone zostały medale za zasługi dla pożarnictwa przyznane przez Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Opolu.

Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali:

– druh Bernard Gabor z OSP Januszkowice

– druh Franciszek Hadasik z OSP Januszkowice

– druh Arnold Joszko z OSP Żywocice

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymał druh Marcin Koniarczyk z OSP Januszkowice.

Medale wręczone zostały przez Sekretarza Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Opolu – druha Wiesława Penka i Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krapkowicach druha Andrzeja Kasiurę.

Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Zarząd Powiatowy ZOPS RP w Krapkowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach oraz Gmina Strzeleczki. Fundatorem nagród był Powiat Krapkowicki.