Galeria

Dwudziestu absolwentów zakończyło w tym roku edukację w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jan Pawła II w Żywocicach. O wysokich wynikach nauczania w szkole, dobitnie świadczy fakt, że połowa z nich otrzymała świadectwa wyróżnieniem, z „czerwonym paskiem”.

24 czerwca 2016r. uczniowie żywocickiej podstawówki po raz ostatni w tym roku szkolnym przybyli do szkoły, aby odebrać upragnione świadectwa. Uczniów, nauczycieli oraz licznie przybyłych rodziców powitała dyrektor szkoły Joanna Jeż, która już na początku podziękowała wszystkim za udany, kończący się właśnie kolejny rok szkolny. Tradycyjnie, jak co roku pierwsza część uroczystości poświęcona została uczniom klasy szóstej – absolwentom szkoły. Dyrektor wraz z wychowawcą klasy Renatą Anioł wręczyły uczniom świadectwa, wyróżniającym się zaś w nauce dodatkowo nagrody książkowe. Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Dodatkowe nagrody otrzymali także uczniowie reprezentujący szkołę w olimpiadach językowych i sportowych. Dalej kolejni wychowawcy klas nagradzali wyróżniających się wychowanków. Na koniec specjalne podziękowania otrzymali także przechodzący do innych placówek dwaj nauczyciele: ks. Piotr Kamieniak i Romana Iskra. Podziękowania od dyrektor J. Jeż otrzymali też liczni sponsorzy i darczyńcy, dzięki którym szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce naukowe i wyposażenie techniczne placówki. Zanuceniem przez tegorocznych absolwentów szkoły znanej piosenki Czerwonych Gitar – „To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść…” zakończył się symbolicznie czas ich edukacji w szkole podstawowej.

Druga część uroczystości rozpoczęła się programem artystycznym mixem muzyczno-medialnym przygotowanym przez uczniów klasy piątej, a dedykowanym koleżankom i kolegom opuszczającym szkołę.

Dołączając się do wielu życzeń, również redakcja portalu zywocice.pl życzy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły miłych, słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.