Galeria

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia w Żywocicach zorganizowane zostały dożynki. Tym razem w wymiarze wiejsko – parafialnym, po raz pierwszy bowiem połączono siły sołectw Żywocice i Pietna.

Już w sobotę wieczorem pod namiotem rozpoczęła się zabawa taneczna z DJ-ami. Niedzielne uroczystości rozpoczęły się dożynkową Mszą św. odprawioną w kościele parafialnym przez proboszcza ks. Piotra Kamieniaka. Na mszę tradycyjnie przybyły procesje z koronami żniwnymi z Żywocic i Pietni.

Barwny korowód dożynkowy rozpoczął popołudniową część artystyczno-rozrywkową. Przy akompaniamencie Krapkowickiej Orkiestry Dętej korowód przemaszerował z placu kościelnego do namiotu zlokalizowanego na terenie przy ulicy Średniej. Tradycyjnie na początku dzieci z przedszkola, za nimi bryczki ze starostami dożynkowymi i zaproszonymi gośćmi. Po nich przepiękne korony żniwne w asyście pań w strojach ludowych a za nimi fantazyjnie przystrojone traktory z przyczepami. Ciekawe scenki rodzajowe oraz śmieszne napisy z komentarzami ozdabiały przyczepy. Jedyną w tym roku para koni ciągnęła kompletnie odrestaurowany wóz strażacki z sikawką.