News

Nie wszystkie prezenty da się wycenić, ale ten kosztował ponad 414 tysięcy złotych, a jego przygotowanie trwało ponad sześć miesięcy. Choć tak naprawdę nie o wartość tu chodzi, a o poprawę warunków dla młodych mieszkańców gminy. Dzisiaj, w Dzień Dziecka (1.06.2021) Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i jego zastępca Arnold Joszko oficjalnie przekazali społeczności szkolnej łącznik między Publiczną Szkołą Podstawową a halą sportową w Żywocicach.

„To dla nas bardzo ważna inwestycja, która będzie miała bardzo duży wpływ na naszą szkolną codzienność. Do tej pory bez względu na pogodę, dzieci musiały na zajęcia wf-u przechodzić ze szkoły na zewnątrz do hali. Teraz to się stanowczo zmieni – mówiła dyrektor szkoły Joanna Jeż.

Łącznik pełni teraz także funkcję nowego wejścia do szkoły i hali. Inwestycja zakończona została prawie pół roku przed planowanym terminem. Jej koszt to ponad 414 830 tysięcy złotych. Środki w całości pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dokumentacja projektowa budowy łącznika, zgłoszona została przez mieszkańców w ramach  Budżetu Obywatelskiego a sfinansowana została kosztem 16.605 zł przez Gminę Krapkowice.