Ważna informacja

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem informujemy, iż wczoraj (30.04) zmarł wieloletni radny i sołtys Żywocic Pan Bernard Dudek. Za niespełna dwa miesiące świętowałby 80 urodziny.

Ś. p. Pan Bernard Dudek był osobą bardzo zaangażowaną w życie miejscowości. W latach 1978-1990 był sołtysem Żywocic a do 2007 roku także członkiem Rady Sołeckiej. W latach 1990-1994 był Radnym Rady Miejskiej w Krapkowicach. W 1983 roku został członkiem Społecznego Komitetu Budowy Kościoła w Żywocicach, a przez kolejne lata także aktywnym budowniczym i organizatorem prac.  

Pan Bernard Dudek przez wiele lat był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, aktywnym członkiem Komisji Rewizyjnej, a w ostatnich latach, niezawodnym i zawsze pomocnym Członkiem Honorowym.

Za swoją aktywność został dwukrotnie wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Miasta i Gminy Krapkowice”. Pierwsza przyznana została za ofiarność, zaangażowanie w działalności Rady Miejskiej w kadencji 1990- 1994, za aktywność i pracę na rzecz rozwoju Regionu Krapkowickiego. Drugą, w 2006 roku przyznano Panu Bernardowi za długoletnią pracę i zaangażowanie społeczne na rzecz środowiska lokalnego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 7 maja o godz.11.00