Galeria

Pierwsze w tym roku dożynki w naszej okolicy. Tradycyjnie Żywocice, w ostatni weekend sierpnia rozpoczynają czas obchodów dożynkowych. Wzorem lat ubiegłych do wspólnego świętowania zaprosiły Rady Sołeckie z Żywocic i Pietna na czele z Sołtys Anna Wojtala i Henrykiem Weiss.
Na początek uroczysta msza dożynkowa, na którą przyniesiono piękne korony żniwne.Popołudniem barwny korowód z ciekawymi scenkami a potem festyn dożynkowy. Obecnemu na uroczystości Burmistrzowi Krapkowic Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura chleb upieczony z tegorocznych plonów przekazali starostowie dożynek, którymi byli Państwo Jolanta i Robert Lazar. Nasi starostowie prowadzą gospodarstwo rodzinne i zajmują się uprawą zboża i chowem bydła mięsnego. Prowadzą również niemałą pasiekę z 80 rodzinami pszczelimi. 
Gromkie brawa otrzymali wszyscy wykonawcy i artyści przebogatego bloku artystycznego. A to dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej a także tancerze ze studia tańca Studio Tańca PASSION DANCE z Krapkowic oraz Dance Team z Dobrzenia Wielkiego. Nasi mieszkańcy po raz kolejny zrobili furorę, tym razem przebojowym wykonaniem spektaklu wiersza Lokomotywa  i programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami.
Na zakończenie z muzycznym koncertem wystąpili Duo Aneta & Norbert.
Ależ na tych Dożynkach się działo!