Galeria

Było bajecznie, było mega – mówiły wychodzące dzieci. I to dowód na to, że warto taki projekt realizować. Uśmiechy na buziach dzieci i zadowoleni rodzice. 18 spotkanie w ramach Projektu „Piaskownica” miało miejsce w sobotę 27 sierpnia w Żywocicach.

Strefa rodzinnej zabawy, a w niej dmuchane zamki i konkursy z animatorami. Strefa kulinarna, a w niej bio-warsztaty i mnóstwo zdrowych smakołyków z owoców i warzyw. W strefie bio-przyrodniczej wystawy ptasich piór, wystawa o pszczołach prawie wszystko, patyczaki, ślimaki. A dodatkowo warsztaty ceramiczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, gaszenie kontrolowanego pożaru oleju, konkursy i pogadanki z policjantami. Uwagę przyciągała wystawa wozów pożarniczych oraz nowego i zabytkowego sprzętu gaśniczego. A do tego bogaty program artystyczny w wykonaniu dzieci ze szkoły i przedszkola.

Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie mega projekt i aktywny udział wielu osób oraz organizacji. W przedsięwzięcie „Projekt Piaskownica” realizowane przez Stowarzyszenie Ambasada Sukcesu a którego partnerem jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu, włączyli się mieszkańcy Sołectw Żywocice i Pietna, strażacy z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach, policjanci z Policja Krapkowice, strażacy z OSP Żywocice, dzieci i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej, pracownicy Krapkowicki Dom Kultury i Gmina Krapkowice

Spotkania dotyczące problematyki rodzin i dziecka są elementem projektu „Bliżej rodziny i dziecka – wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo – wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – III edycja” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014 – 2020 (RPO WO).