Renowacja cyboriów


Z radością informujemy, że zakończono renowację naszych trzech cyboriów i dwóch kielichów.

Prace zostały wykonane w Pracowni Renowacji Sakralnych w Raciborzu-Markowicach – Żebrowski renowacje sakralne.

Dzięki starannej pracy konserwatorów naczynia liturgiczne odzyskały swój blask, aby na nowo służyć w liturgii i upiększać sprawowanie Najświętszej Ofiary.

Nowe boisko przy szkole oficjalnie otwarte!


Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej w Żywocicach przeszło prawdziwą metamorfozę! Obiekt ze sztuczną nawierzchnią, wyposażony w bramki, kosze, bieżnię, skocznię do skoku w dal oraz oświetlenie solarne, zachwyca zarówno w dzień, jak i po zmroku.

Podczas uroczystego otwarcia, w którym uczestniczyli m.in. Wicemarszałkini Województwa Opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura, Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Zastępca Burmistrza Arnold Joszko, radni Rady Miejskiej w Krapkowicach, oraz wielu zaproszonych gości. Podczas uroczystości podkreślano znaczenie inwestycji dla lokalnej społeczności.

– To miejsce, które będzie służyć dzieciom, młodzieży i mieszkańcom przez wiele lat. Inwestujemy nie tylko w infrastrukturę, ale przede wszystkim w zdrowie, rozwój i integrację społeczności Żywocic – powiedział Zastępca Burmistrza Krapkowic Arnold Joszko.

– Nowe boisko w Żywocicach to kolejny przykład na to, że fundusze europejskie realnie wpływają na jakość życia mieszkańców regionu i rozwój gminnych miejsc rekreacji – dodała Wicemarszałkini Zuzanna Donath-Kasiura.

Nowe boisko będzie służyć nie tylko uczniom i miłośnikom piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki. Przestrzeń ta zostanie również wykorzystana przez miłośników wędkarstwa jako miejsce do trenowania wędkarstwa rzutowego – precyzyjnej dyscypliny sportowej wymagającej koncentracji, techniki i celności. To doskonały przykład na to, jak sport może łączyć różne pasje i pokolenia.

Inwestycja o wartości ponad 738 tys. zł została zrealizowana dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014–2020 w ramach operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosło 450 580 zł, a pozostałą część stanowiły środki z budżetu Gminy Krapkowice.

Pielgrzymka na Górę Św. Anny


Setka pielgrzymów wyruszyła dzisiaj nad ranem w doroczną, już 116 a zarazem 41 parafialną pielgrzymkę pieszą na Górę Św. Anny.

Niebawem z pamięcią modlitwy za nasze miejscowości będą uczestniczyć w uroczystej mszy świętej odpustowej ku czci św. Anny.

Bardzo serdecznie dziękujemy i serdecznie Was pozdrawiamy!

Kolorowe i rekordowo wysokie!


W Niedzielę Palmową parafialny kościół wypełnił się pięknymi kolorami, zapachem wiosny i radością wyplatania. Już po raz siedemnasty dzieci wraz z rodzicami przygotowały przepiękne, imponujące palmy – barwne, ozdobione bibułą, suszonymi kwiatami i zielonymi gałązkami. 🌸🌱

Pomiarów dokonywało oczywiście profesjonalne Jury pod czujnym okiem ks. proboszcza Piotra Kamieniaka.

📏 Oto tegoroczne wyniki:

🥇 6,61 m – Wiktoria i Paweł Chudala

🥈 5,34 m – Paweł Król

🥉 4,98 m – Laura i Carmen Alex

🌿 4,95 m – Dawid i Nadia Nosol

🌿 4,48 m – Maja i Karolinka Baron

🌿 3,57 m – Alinka i Adaś Florek

🌿 2,46 m – Liliana Więcek

Wielkie gratulacje dla wszystkich dzieci oraz ich niezastąpionych, zaangażowanych rodziców! 💐

Niech ta piękna tradycja wciąż łączy pokolenia i wprowadza nas w atmosferę Świąt Wielkanocnych z radością i uśmiechem.

Bociany znowu w Żywocicach


Mamy świetną wiadomość! Do Żywocic wróciły już DWA bociany!

Z radością obserwujemy ich powrót do gniazda i zapraszamy Was do wspólnego obserwowania ich codziennego życia!

Transmisja NA ŻYWO dostępna na bociany.zywocice.pl

Śledźcie ich codzienne przygody – od porządkowania gniazda po pierwsze jaja!

Piękna Wieś Opolska – siła ludzi, siła miejsc!


Mieszkańcy Żywocice konkurują w dwóch konkursach o dwie nagrody, warte maksymalnie 25.000 zł.

Dzisiaj w Gmina Krapkowice gościliśmy powołaną przez Zarząd Województwo Opolskie Komisję Konkursu „Piękna Wieś Opolska – siła ludzi, siła miejsc!” Sołectwo prezentowało walory w kategorii „Najciekawszego Miejsca”, czyli przestrzeni na terenie miejscowości, wykonanego z udziałem mieszkańców, gdzie urządzono publicznie dostępną wiejską przestrzeń lub obiekt odzwierciedlający specyfikę wsi. Tu pierwsze miejsce warte jest 10.000 zł., więc Sołtys Anna Wojtala wraz z Radą Sołecką zaprezentowała miejsce przez mieszkańców bardzo lubiane. A to „Żywocicki Rynek”, współtworzący z wybudowaną nową remizą strażacką, przeszkloną gablotą z zabytkowym wozem oraz nieopodal położnym gniazdem bocianim, warty zauważenia zakątek Żywocic. Po krótkiej przerwie muzycznej przygotowanej przez dzieci w żywocickiej szkole podstawowej, mieszkańcy zaprezentowali Komisji miejsca zrealizowane i współfinansowane z funduszy zewnętrznych, czy też funduszu sołeckiego. W tej drugiej kategorii – Najpiękniejsza wieś – Debiut, pierwsze miejsce premiowane jest nagrodą w wysokości 15.000 zł.

Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej wizytacji, za pomoc, wsparcie, sprzątanie i przygotowanie poczęstunku razem z Burmistrz Krapkowic – Andrzej Kasiura bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!

Ogłoszenie wyników 8 września podczas Dożynek Wojewódzkich. Czekamy z niecierpliwością

Studnia Św. Floriana


Tego się na pewno nie spodziewaliście. W tym roku w miejsce wielkanocnych życzeń, publikujemy specjalnie dla Was serdeczne ❤️❤️ podziękowania mieszkańców wioski Natchibore w Togo, w Afryce. Wdzięcznych za ufundowanie przez Parafia św. Floriana w Żywocicach studni Św. Floriana, tak bardzo cennej na tym kontynencie. Tam dzięki nam też mają Wesołe Święta.

Zobaczcie koniecznie.